Alternatywne wesele nie znaczy nudne!

Rozpoczynacie przygotowania do wesela i już wiecie, że na Waszych stołach nie pojawią się schabowe pod serową pierzynką i tradycyjny rozgrzewający rosołek? Z pewnością nie wyobrażacie sobie też, że mielibyście z uśmiechem podskakiwać do hitów disco polo ani też robić przeglądu bielizny Gości o północy?

Większość z nas ma takie skojarzenia z tradycyjnym polskim weselem. Ale nie martwcie się, coraz więcej Par Młodych decyduje się na organizację tego dnia zupełnie inaczej i zaprasza gości na alternatywne wesele.

Co to znaczy wesele alternatywne?

Co kryje się pod pojęciem „wesele alternatywne”? Czym ono będzie się różnić od „zwykłego wesela”? Czy na takim weselu będzie tylko muzyka alternatywna? Otóż nie! 😊 Chociaż mogłoby wydawać się, że podczas tego wesela ciocia i wujek nie będą mogli się odnaleźć, ostatecznie są pod wrażeniem całej imprezy. Jak to się dzieje?

Alternatywne wesele może być rozumiane na wiele sposobów. Wszystko zależy tak naprawdę od Młodej Pary oraz ich marzeń co do tego wyjątkowego dnia. Niewygodne tradycje ustępują tutaj miejsca lekkim i niekrępującym zabawom, a ślubne motywy skupiają się przede wszystkim na Parze – ich zainteresowaniach, pasjach, upodobaniach.

Czym się różni alternatywne wesele od zwykłego?

Tak naprawdę, ile Par Młodych, tyle pomysłów na alternatywne wesele. Poniżej parę przykładów, które nadają weselu charakter alternatywny, chociaż czasem nie wszyscy sobie zdają sprawę, że to jest właśnie taki typ wesela.

Miejsce

Marzycie, żeby Wasze wesele odbyło się pod altaną w formie pikniku? – pewnie, zorganizujcie to! A może chcecie, żeby Wasze wesele odbyło się w jakiejś retro stodole? Macie duże pole do popisu i ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Stodoły i folwarki przechodzą swój renesans. Tam, gdzie kiedyś babcia zaganiała krowy, dzisiaj podawane są sałatki z jarmużem i crème brûlée.

Posiłki

Zamiast rosołu, który jest obecny na większości wesel, możecie podać swój ulubiony krem warzywny – z zielonego groszku, brokułów, dyni. Jeżeli jesteście weganami, Wasze codzienne wybory powinny znaleźć odzwierciedlenie w weselnym menu. Pokażcie swoim gościom, że roślinne posiłki to także gołąbki z kaszą jaglaną i seleryba w cieście! 😉

Dekoracje

Wiele z alternatywnych miejsc na wesele ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie trzeba podkreślać dodatkowymi elementami. Jeżeli czujecie, że dodatkowe dekoracje pomogą Wam wprowadzić Gości w Wasz świat, nie bójcie się poszaleć! Możecie wybrać kolor przewodni, który jest Waszym ulubionym, a według innych na wesele się nie nadaje, możecie również postawić na naturalne dekoracje: kwiaty, rośliny, dużo doniczek w różnych miejscach. A może zamiast tradycyjnych papierowych winietek kawałki drewna?

Muzyka

Niektórzy naprawdę myślą, że tu wszystko się rozchodzi o muzykę alternatywną. 😉 Tak naprawdę, wesele alternatywne to czasem po prostu wesele bez disco polo. Wesele, podczas którego nie ma ciśnienia na tańce, jeśli DJ widzi, że Goście akurat mają ochotę porozmawiać lub posiedzieć na leżakach. Jeśli w Waszych głowach rodzi się pytanie: czy da się zorganizować wesele bez „zielonych oczu”, odpowiedź brzmi: da się.

Po więcej odpowiedzi, związanych z tym zagadnieniem odsyłam Was do artykułu: Dlaczego wesele bez disco polo jest wykonalne.

Jeżeli jesteście fanami rocka, metalu czy reggae, to wesele alternatywne jest jak najbardziej dla Was. Na Waszym weselu śmiało może pojawić się kilka kawałków z Waszego ulubionego gatunku. Cięższe klimaty warto puszczać po północy, kiedy to na parkiecie głównie królują Wasi znajomi.

Czy alternatywne wesele jest lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy wesele alternatywne jest lepsze. Czy mają królować kawałki disco polo czy też wolicie bawić się przy muzyce metalowej – to zależy od Was. Możliwości na zorganizowanie wesela alternatywnego jest wiele. Ale to Wy musicie sobie odpowiedzieć na pytanie: jak ma wyglądać Wasz wymarzony dzień.

Zobacz też:


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>