Najlepsza muzyka na ceremonię ślubną w ogrodzie

Dużo dajemy Wam podpowiedzi na temat muzyki podczas przyjęcia weselnego. Wałkujemy temat i analizujemy, jakie kawałki najlepiej się sprawdzą podczas wesel w najróżniejszych stylach. Ale pozostaje nam coś jeszcze… Mianowicie muzyka na ceremonię ślubną. To także istotny temat i kolejne decyzje do podjęcia. Zatem od czego zacząć? 

Muzyka na ślub w ogrodzie – to nie “Ave Maria”? 

Skupimy się tutaj na wyborze muzyki na ceremonię ślubną w ogrodzie. Nie będą nas tutaj zatem ograniczać ścisłe zasady liturgiczne co do wyboru pieśni, jak w przypadku ceremonii w kościele. Tutaj macie zupełnie wolną rękę. Jeśli decydujecie się na ceremonię ślubną w ogrodzie, bez względu na to, czy będzie to ślub cywilny czy ślub humanistyczny, warto wzbogacić taką ceremonię muzyką, która nada Waszej uroczystości jeszcze bardziej osobisty charakter i wyjątkowy klimat. Sami doskonale wiecie, że muzyką można nadać wydarzeniom przeróżny styl, dlatego tak ważną kwestią jest muzyka na ślub. Może nawet jeszcze ważniejszą niż na wesele? 

Muzyka na ceremonię ślubną w ogrodzie – to co w końcu wybrać? 

Na początku musicie zastanowić się, na jakim charakterze ceremonii Wam zależy. Czy będzie to ślub z pazurem, podczas którego chcecie, by wybrzmiały ostre rockowe dźwięki, czy raczej planujecie klasyczną ceremonię, a muzyka ma być tylko przyjemnym tłem. Wszystko zależy od Was. A wybór macie przeogromny.

Na pewno dodatkowo wzbogacicie Waszą ceremonię, jeśli wybierzecie utwory, które mają dla Was szczególne znaczenie. Z pewnością przywołają one niezwykłe wspomnienia i zapadną Wam na długo w pamięci. Po latach nie będziecie się zastanawiać, czy podczas podpisywania Waszych dokumentów zaślubin słyszeliście “Kanon”  Pachelbela czy może “Hallelujah” Cohena. Muzyka na ceremonię ślubną ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza we właśnie takich momentach, jak podpisywanie dokumentów czy wejście Panny Młodej. 

Muzyka na ślub w ogrodzie – na co zwrócić uwagę? 

Przy dobieraniu repertuaru musicie zwrócić uwagę, do jakiego momentu ceremonii dany utwór będzie odpowiedni. Bo przecież inny charakter ma wejście Panny Młodej (doniosły), a zupełnie inny Wasze wspólne wyjście jako Mąż i Żona (radosny!). Muzyka na ceremonię ślubną w ogrodzie powinna też być dopasowana do charakteru miejsca. Świetnie sprawdzą się tutaj delikatne kawałki, zachęcające do chilloutu (jeśli Wasza ceremonia będzie miała luźniejszy charakter), ale równie dobrze sprawdzi się też muzyka klasyczna (jeśli decydujecie się na ślub o wytwornym charakterze). 

Zespół instrumentalny, solista, a może DJ – kto powinien się zająć muzyką podczas ceremonii w ogrodzie? 

Tutaj mamy kolejny dylemat, ale wyjścia są dosyć proste. Załóżmy, że repertuar macie już wybrany. Jeśli zatem na Waszej liście znajdują się utwory, które kochacie w oryginalnej wersji, to zachęcamy Was, żebyście zdecydowali się na ich odtworzenie. Zespół może nie wykonać ich w taki sposób, jaki byście sobie wymarzyli. Muzyka na ślub w ogrodzie w wykonaniu zespołów instrumentalnych (na przykład kwartetu smyczkowego) sprawdzi się dobrze tylko wtedy, jeśli zdecydujecie, by była ona tłem lub jeśli nie zależy Wam na brzmieniu oryginału. 

Muzyka na ceremonię ślubną w ogrodzie – w jakich momentach? 

Zacznijmy może od samego początku…

Gromadzenie się Gości

Świetnie sprawdza się muzyka już w momencie, gdy Goście zbierają się na miejsce ceremonii. Wtedy mogą pojawić się jakieś delikatne jazzowe brzmienia, muzyka klasyczna czy taka, która wprowadzi nadchodzących Gości w wyjątkowy klimat wydarzenia. My polecamy tutaj covery w wykonaniu Michaela Buble. Przyjemna barwa jego głosu sprawi, że wszystkim udzieli się radosny nastrój. 

Wejście Panny Młodej/Pary Młodej

To obowiązkowy moment na pojawienie się muzyki. Tu ostatnimi czasy często gości Ed Sheeran ze swoimi balladami. Ale to również dobry moment, by pojawił się utwór, który znaczy dla Was coś szczególnego.

Tło do przysiąg/wymiany obrączek/pocałunku

To tylko mała sugestia. Muzyka w tym momencie ślubu może uwznioślić tę wyjątkową chwilę i dodać Wam też odwagi 😉 Tylko nie przesadźcie tutaj, by kawałek nie przyćmił tego wyjątkowego momentu.

Podpisanie dokumentów

Muzyka na ceremonię ślubną bardzo często łączona jest z tym właśnie elementem. Pewnie dlatego, że Goście nie są bezpośrednimi uczestnikami tego momentu, a jakiś przyjemny utwór może go im umilić. Tylko może zrezygnujcie z “Hallelujah”… Jest przecież tyle pięknych piosenek, których Wasi Goście jeszcze nie mają po uszy 😉

Wyjście Nowożeńców

No i nadszedł ten moment, kiedy ruszycie w drogę po raz pierwszy jako Mąż i Żona. Tutaj też idealnie nada się utwór, który oboje lubicie i macie z nim miłe skojarzenia, i na pewno dalej mieć będziecie, bo to w końcu w rytm tej piosenki ruszycie we wspólne życie.

Pamiętajcie!

Prawda jest taka, że muzyka na ślub w ogrodzie może być najróżniejsza. Taka przestrzeń pozostawia Wam duże pole do działania. Nic Was nie ogranicza, możecie do woli przebierać w gatunkach i wykonawcach, by rozpocząć wspólne życie w takt wyjątkowej muzyki!

Zobacz też:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>