Slow wedding, czyli nie musimy nikogo popędzać!

Slow wedding – idea niemal tak świeżutka jak warzywa na ryneczku znanego wszystkim marketu, ale za to już niezwykle popularna i zyskująca kolejne rzesze zwolenników. I nas to absolutnie nie dziwi. Bo po co komu ta spina związana ze ślubem i weselem? Po co niepotrzebna nagonka i nerwy? Po co wedding planerka dysząca Wam na karku i przypominająca o kolejnym ważnym punkcie imprezy, który ma się rozpocząć dokładnie za 48 sekund? 

No bo po co? 

Slow wedding ratuje wszystkie chętne Pary właśnie z takich opresji. To po prostu podejście w przygotowywaniu i przeżywaniu wesela, które daje Parze i Gościom miejsce na głębszy oddech, na swobodę, na spokojne przeżucie obiadu. Slow wedding pozwala zrezygnować ze ścisłego planu imprezy i ze sztywno wyznaczonych w czasie punktów do zaliczenia. Slow wedding to najzwyczajniej w świecie pełen chill. To w końcu ratunek dla Par, które z przerażeniem myślały o sztywnej organizacji przyjęcia weselnego i odhaczaniu kolejnych punktów. To świadoma celebracja wszystkich chwil tego wyjątkowego dnia, tych nieprzewidzianych również. To po prostu niewymuszone tempo. 

Slow wedding – tylko co do tego ma DJ? 

Ano bardzo wiele! Przecież to głównie on nadaje rytm całemu przyjęciu. To on bacznie obserwuje, w jakich nastrojach są Goście, w jakim tempie znikają dania z ich talerzy i co teraz robi Para Młoda. Dlatego jeżeli decydujecie się na utrzymanie Waszego wesela w stylu slow wedding, upewnijcie się, że Wasz DJ jest w temacie i dobrze się w nim odnajdzie. Nie naciska na „obowiązkowe” punkty planu, takie jak toast, „Gorzko, gorzko” czy oczepiny. Przecież chodzi Wam właśnie o to, żeby nie być poganianym w dniu własnego wesela. 

Alternatywny DJ na slow wedding

Na weselu w stylu slow wedding najlepiej sprawdzi się DJ, który ma nie tylko doświadczenie w branży ślubnej, ale też grywa w klubach i innych miejscówkach, w których to atmosfera jest ważna, a nie realizowanie kolejnych punktów planu. Wasz DJ na slow wedding ma być równie wychillowany jak Wy, ale jednocześnie nadal ponadprzeciętnie spostrzegawczy. Bo to on będzie nadawał tempo Waszego wesela i nie zawsze będzie ono slow. 

Slow wedding i slow DJ? 

Nie chodzi nam absolutnie o to, żeby Wasz DJ emanował iście hipisowską energią, ale o to, by po prostu czuł Wasz rytm. Żeby miał świadomość, że nie musi wszystkich punktów programu wykonywać na czas bez względu na samopoczucie Wasze i Gości. Że nie musi „cisnąć” wszystkich do zabawy, jeśli większość Gości jest zajęta rozmową. Niech gadają, potańczą później. Jeśli robią zdjęcia w fotobudce, niech im nie przeszkadza. Set taneczny nie ucieknie. 

Slow wedding, ale niekoniecznie slow dance…

Tak jak wspominaliśmy wcześniej. To, że organizujecie wesele w stylu slow wedding, nie znaczy, że zawsze będzie slow. Kiedy razem z Gośćmi rozkręcicie się na parkiecie tak, że świata widzieć nie będziecie, to DJ nie będzie Wam przerywał, bo np. nadchodzi czas na kolejny toast, ale jeszcze bardziej podkręci imprezę i zadba, żebyście Wy mogli szaleć! A kiedy już będziecie potrzebowali nabrać trochę sił, nie zaciągnie Was siłą z powrotem na parkiet “bo już czas”, ale da Wam odsapnąć, wypić leniwego drinka, przekąsić coś z candy baru w rytm chilloutowej muzy. To właśnie jest slow wedding! 

Zobacz też:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>